GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3284445
*
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:56:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
5194 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:06
*
Vas
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 19:56:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24 -
5099 Vas
+ figurin B&G samt Lladro. Höjd: 18-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:39
-
5194 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:29 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56 -
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:06